sobota, 31 marca 2012

Znaczenie kamieni - TURKUS


Turkus - już przez starożytnych Egipcjan uważany za magiczny i święty często wykorzystywany do wykonania ochronnych i uleczających amuletów. Według wierzeń turkus zmienia barwę by ostrzec właściciela przed zdradą i niebezpieczeństwem. Łączy w sobie mądrość Nieba i Ziemi, jest kamieniem opiekuńczym, chroni naszą aurę przed szkodliwymi wibracjami. Turkus nazywany jest strażnikiem cnoty, który ma nadawać też trwałość związkom przyjaźni. W średniowieczu ceniony zwłaszcza przez młode niewiasty, jako pomagający w zdobyciu przychylności rycerzy.
"Ze względu na to, że posiadał tak ogromną siłę, nazywano go także kamieniem zwycięzcą. Ozdabiano nim siodła końskie, by strzegły jeźdźca i wierzchowca zarazem, wtapiano je w głownie miecza i sztyletu, by używający ich rycerz zawsze wychodził obronną ręką z walki. Jednak nie wszyscy wiedzieli, że siła tego minerału może obrócić się przeciwko swemu właścicielowi, jeżeli tylko zacznie on czynić zło.
Stare podania głoszą, że turkus tak może zespolić się ze swoim opiekunem, że w przypadku choroby lub śmiertelnego zagrożenia sam pęka, chroniąc w ten sposób osobę, która go nosi."
Źródło: hagal.plTurkus był zawsze uważany za kamień ochronny, silny amulet chroniący przed nieszczęściami i "złym urokiem". Poza ochroną obdarza pogodą umysłu, opanowaniem, siłą psychiczną - strzeże przed upadkiem. Jest szczególnie polecany kierowcom - wzmacnia refleks, chroni przed wypadkami. Przynosić ma także szczęście rodzinne i powodzenie. Turkus jest kamieniem dzieci, dziewic i młodych żon. Amulet podarowany bliskiej sercu osobie - wzmacnia uczucie, zapewnia uczucie czyste i niezmienne, chroni przed przeciwnościami losu. Doskonały kamień dla osób spod znaku strzelaca, wodnika i ryb.Przykładowe bransoletki z turkusem:
 

3 komentarze: