środa, 4 kwietnia 2012

Znaczenie kamieni - KORAL


Koral nie jest minerałem lecz należy do świata zwierząt. Jest rodzajem obumarłego zewnętrznego szkieletu maleńkich morskich żyjątek, tworzących kolonie. Proces ten trwa kilka tysięcy lat. Korale składają się w większości z wapnia i dlatego nierzadko dopatrywano się związku miedzy nimi a kośćmi. Występuje w odmianach różowej, czerwonej, białej i czarnej. Można je spotkać np. w Oceanie Indyjskim lub Morzu Południowym.

Symbolizuje radość życia i pomaga dostrzegać jego dobre strony. Biały koral łączy się z równowagą, relaksem, miłością do natury i równowagą emocjonalną. Koral różowy kojarzony jest z platoniczną miłością, przyjaźnią i poczuciem wspólnoty. Czerwony koral wzmacnia kreatywność, namiętność, romantyczną miłość, optymizm i entuzjazm. Koral czarny obdarza spokojem ducha i ukojeniem, a także pochłania negatywne energie. W sferze zdrowia fizycznego pomaga w chorobach krwi, zaburzeniach krążenia, osteoporozie. Oprócz tego ułatwia wydalanie kamieni moczowych, oczyszcza, tamuje krwawienia.

Koral  wpływa odżywczo na organizm, wspomaga przy anemii, chorobach krążenia i serca, oczyszcza organizm.
W wierzeniach pogańskich chroni przed tzw. złym okiem (urokami), wnosi harmonię, piękno i czystość. Nosząc koral lepiej poznajemy samych siebie, pomaga w utrzymaniu równowagi duchowej.

Pielęgnacja:


Czarna korale należy oczyszczać pod bieżącą letnią wodą po każdym użyciu. Korale czerwone i różowe zaleca się co najmniej raz w miesiącu zanurzyć na noc w słonej wodzie. Należy pamiętać że nie można ich nigdy kłaść na słońcu, ponieważ wysychają i tracą swą intensywną barwę.

Biżuteria z surowego koralu:
2 komentarze:

  1. hej :d dostałam informacje o tym, że można u ciebie zamawiać różne bransoletki :) powiem szczerze, że twoje prace są świetne i chciałabym sobie jakąś bransoletkę zamówić. aczkolwiek nie chciałabym załatwiać wszystkiego tutaj w komentarzach na blogu, więc jeśli możesz to odezwij się do mnie na poczte "weronika.florka@op.pl" a jeśli nie to, podaj mi swojego emaila to ja bym się odezwała! byłabym wdzięczna :*) pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Napisałam, mail do kontaktu malwina113@gmail.com

      Usuń