wtorek, 17 kwietnia 2012

Znaczenie kamieni - ONYKSKamień ten swą nazwę wziął z greckiego słowa onux, co oznacza."pazur, szpon", ponieważ jego oślepiający blask sprawia, że przypomina kształtem i wyglądem pazur. W czasach starożytnych, w Indiach i Persji uważano, że onyks czyni niewidzialną osobę go noszącą. Dużo mówiło się o nim w średniowieczu. przypisując mu cudowne właściwości lecznicze.
Z powodu koloru, który może być czarny, brązowy albo czerwony, uważano. że wywiera złowrogi wpływ na ludzi, wywołuje kłótnie i rozstania zwłaszcza wśród par, ale i między i sąsiadami. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że onyks pomaga odkochać się i uwolnić się od uzależnienia od osoby, z którą związek nie jest korzystny. Onyks w delikatny sposób zmniejsza gwałtowność uczuć i emocji. Osłabia poczucie tęsknoty za dawną miłością, za osobą z którą już się nie spotyka.
Onyks jest kamieniem pomocnym w trudnych i skomplikowanych sytuacjach, łagodzi związany z nimi stres i napięcie. Łączy z własną siłą i jednocześnie z siłami wyższymi, daje poczucie że człowiek nie jest ofiarą wydarzeń, ale osobą która steruje swoim życiem, ma wpływ na rzeczywistość i poradzi sobie.
Zabarwienie onyksu jest spowodowane  śladową zawartością pierwiastków węgla i żelaza. 
Onyks wzmacnia system odpornościowy, a także kości, zęby, paznokcie i włosy . Korzystnie działa na skórę, serce, trzustkę i poprawia słuch. Za pomocą onyksu można przemóc lekkie formy uzależnień. Używa się go wtedy kiedy potrzeba nam ochrony, samodyscypliny i samokontroli. Stymuluje równowagę emocjonalną i pomaga osiągnąć własne przeznaczenie.Biżuteria z onyksem:1 komentarz: