poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Znaczenie kamieni - OPAL

Opal - według legendy kamień stworzony przez magię jednorożca...
"...Opal, przebywając długo na słońcu traci swój blask, więc ludzie przypisywali mu złą moc i uważali, że przynosi nieszczęście. Nazywano go „zagadkowym” lub „zmiennym” kamieniem, bojąc się tego, co niezrozumiałe.
Kiedyś opal był poszukiwany przez magów i jasnowidzów, ponieważ wierzyli, że otwiera bramy  zaczarowanych krain i odsłania niezgłębione tajemnice jutra.

Przypisywano opalom podwójne działanie. Osobom postępującym na ścieżce rozwoju duchowego pomagał w kolejnych etapach drogi jako amulet i przewodnik. Przynosił jednak nieszczęście ludziom, którzy nie poddali się dokładnemu oczyszczeniu duchowemu.

Dziś wiemy, że opal pomaga przy chorobach płuc, uspokaja nerwy, a jego blask wpływa łagodząco na zbolałe i przemęczone oczy. Ponadto poprawia stan naszych włosów i paznokci sprawiając, że są one zdrowe i piękne.
Jeśli straci swój blask, trzeba trzymać go w wodzie, a „wyzdrowieje” po jakimś czasie. Jest strażnikiem marzycieli i zakochanych – może więc być dla nich idealnym prezentem."
Źródło: hagal.pl


Opale - są cennymi białymi lub mlecznymi kamieniami ze zmieniającymi się kolorami wewnątrz. Są bardzo wrażliwe i muszą być traktowane z duża ostrożnością, ponieważ jeśli pęknięte stracą wodę, którą zawierają, zniszczeniu ulęgną ich właściwości. 
Najlepiej nosi się je na lewej dłoni, możliwie jak najdalej od własnego ciała. Noszone właściwie emitują miłość do drugiej osoby. 
Kamienie te potrafią rozszerzać kosmiczną świadomość, przynoszą miłość, radość, twórczość i intuicję. Jeśli jednak ktoś odczuwa niewygodę nosząc ten kamień, powinien go usunąć ponieważ opal potrafi nasilać stany emocjonalne. 
Źródło: runy.p2a.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz