piątek, 8 czerwca 2012

Znaczenie kamieni - Kwarc

Kwarc różowy

Kwarc różowy jest najlepszą naturalną pomocą w rozwiązywaniu problemów sercowych. To idealny prezent dla kogoś, czyją przyjaźń chcemy umocnić bądź pozyskać. Zdrowotnie sprzyja zmniejszeniu bóli głowy, stawów i mięśni.
Stosowany także w walce ze strasem, bezsennością i szkodliwym promieniowaniem urządzeń elektrycznych. Neutralizuje szkodliwe oddziaływanie energetyczne, także w przypadku żył wodnych.

Kwarc różowy to kamień miłości i emocji, podnosi wrażliwość na piękno oraz zwiększa zdolność empatii. W astrologii przypisany m.in. znakom wagi i barana.

Raz w tygodniu należy kwarc różowy rozładowywać pod bieżącą ciepłą wodą. Aby ponownie odzyskał swe lecznicze właściwości należy go przechowywać z hematytem. Gdy stosujemy go jako odpromiennik przeciwko szkodliwemu oddziaływaniu pola elektromagnetycznego lub żył wodnych, wtedy należy rozładowywać kamień dwa razy w tygodniu. Zaniedbanie tej czynności, spowoduje utratę zdolności absorbcji szkodliwego promieniowania przez nasz kamień.

Kwarc niebiański - wykazuje podobne właściwości jak jego różowy brat, z tą różnicą że jest łączony z niebiańskimi siłami i ma bardziej znaczenie nadprzyrodzonego strażnika naszego zdrowia i życia.

Przykładowa biżuteria z kwarcu różowego i niebiańskiego:
4 komentarze:

 1. Mnie by się przydał jakiś kamień za załagodzenie złości!:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę :
   http://malvare.blogspot.com/2012/04/znaczenie-kamieni-onyks.html
   powinien pomóc

   Usuń